Oblasti působení spolku Zdraví-život

Základní činnost má dva hlavní směry:

1] Prevence ochrany zdraví dětí a mládeže

netradiční formou v nově vznikajícím Centru zdravého života. Řešení je v prevenci poškození zdraví u dětí a mládeže do 18 let.

 

Zaměření jednotlivých aktivit je rozčleněno podle věkových skupin na:

 • předškolní děti
 • první stupeň ZŠ
 • druhý stupeň ZŠ
 • skupina 15-18 let – střední školy

Dále tématicky na projekty:

 • Dopravní výchova dětí a mládeže

  (Pod záštitou policejního prezidenta) formou divadla, přednášek, společných akcí pořádaných s městskou policií, PČR, HZS atd. U mládeže i příprava pro získání ŘP.

 • Spolupráce s celostátním Centrem dopravní prevence

  při Muzeu Policie ČR, které pracuje pod záštitou MVČR a na jehož zrodu se spolek Zdraví-Život významně podílí.

 • Prevence úrazovosti

  prevence aktivit dětí, které by mohly vést k úrazům při mimoškolní činnosti a ve volném čase. Propagace ochranných pomůcek při sportovních aktivitách, apod. Jedním ze způsobů je i organizovaná zájmová činnost v Kulturním centru Zahrada pod dohledem zkušených instruktorů.

 • Zdravé životní vztahy

  pěstování mezilidských vztahů mezi dětmi i mezi dětmi a dospělými, vztahy k rodičům, prevence šikany formou divadla

 • Zdravý životní styl

  podpora v prevenci proti návykovým látkám obecně, se zaměřením na tabákové výrobky a alkohol, budování zdravých stravovacích návyků, budování vztahu k přírodě ve formě netradičních besed s předními odborníky v dané oblasti.

 • Mezinárodní centrum pro neslyšící děti

  snahou Centra Z-Ž je zapojit neslyšící děti do všech předchozích aktivit, s hlavním důrazem na dopravní prevenci, protože v této oblasti neexistuje v ČR žádné specializované pracoviště. Součástí bude i setkávání – výměna – s takto postiženými dětmi ze zahraničí. Centrum Zdravého života bude fungovat nejen pro pražské děti ale i pro mimopražské, formou svozů dětí ze škol do centra na celodenní program.

 • Divadlo pro žáky a spolužáky

  jako součást dopravní výchovy. (pořad černého divadla je připraven i ve variantě pro neslyšící děti)

Proč je dopravní výchova stěžejní složkou práce, spolku Zdraví-život se dozvíte v tabulce: Dopravní nehody dětí v ČR za uplynulých 10 let (statistika z roku 2006).

2] Dárcovství krve pro věkovou skupinu od 18 let

S dílčími projekty:

 • Darování krve se spolkem Zdraví-život

  s cílem popularizovat darování krve a náborem nových dárců do registru dárců. Jedná se o významně mediálně podpořenou akci, která se koná 4 x za rok ve Fakultní Thomayerově nemocnici s poliklinikou, Praha-Krč.
  Připravuje se obdobná akce týkající se dárcovství kostní dřeně ve spolupráci s IKEM.

 • 7 dílný filmový cyklus s názvem "Nejdražšší tekutina"

  Cyklus krátkých komponovaných dokumentů, které propagujíc dárcovství krve a současně divákům sprostředkují i pohled do „zákulisí“ odběru a dalšího zpracování krve a krevních derivátů. Film bude v takové technické i obsahové kvalitě, aby se mohl vysílat i ve veřejnoprávní televizi. Navazuje na předchozí krátký 20 minutový film Poděkování dárcům krve, který je již distribuován a promítán zatím asi v jedné polovině, později na všech odběrních místech v ČR (tj. 70 transfúzních stanic).

 • Dohoda o vzájemné spolupráci s hudební skupinou „České srdce“ Při podpoře činnosti spolku Zdraví-život bude hudební skupina České srdce veřejně vystupovat.

Plánované akce

Pomoc ukrajinské rodině.


Náš spolek se rozhodl konkrétně pomoci jedné ukrajinské rodině, která delší dobu pracuje v Sušici, ale děti museli kvůli válce dovésti až v [ ... ]


Oslavíme Světový den dárcovství krve.


V pondělí 14.6.2021 oslavíme Světový den dárcovství krve darováním v Thomayerově nemocnici, Praha 4, Krč. Od 8 hodin do 10 hodin se zúčastní  [ ... ]


Proběhlé akce

Darování krve na podporu


Dnešního dne 28.2.2024 prpběhla akce darování krve na transfuzním oddělení nemocnice v Mladé Boleslavi. Akce se konala na podporu světového šam [ ... ]


 

krevni-barometr-logo

2017-05-02-smrt nema sanci-final-rgb

logo_odpovedni

logo ProDarce

logo Podporuji Daruji

logo registr

logo ikem

VideogalerieGet the Flash Player to see this player.

time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module

Generální mediální partner

Banner

Generální partneři

Banner
Banner

Hlavní partneři

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner